Hakkımızda

TARİHÇEMİZ

1952 Adana Ceyhan’da biçerdöver işletmeciliği ile sektöre giriş.
1973 İşletmenin Adana’dan Gebze'ye taşınması
1974 İstanbul Oto TÜRK TRAKTÖR Traktör bayiliği (1994 'e kadar)
1982 Ege Petrol MASSEY FERGUSON Traktör bayiliği (1993 'e kadar)
1986 STEYR Traktör bayiliği (1993 'e kadar)
1992 UNİVERSAL Traktör bayiliği (2000 'e kadar)
1992 Trakmak TÜRK TRAKTÖR bayiliği (New Holland) (2004 'e kadar)
1993 IVECO Araç bayiliği
1993 DACIA Araç bayiliği (2000 'e kadar)
1994 Karataş Tarımcılık San. Ve Tic. A.Ş. kuruluşu
1998 Karataş Sigorta Aracılık Ltd. Şti. nin kuruluşu
1998 İlk şubenin (İzmit) açılması.
2005 Laverda A.Ş ile ortaklık
2005 MCCORMICK Traktör bayiliği (2012 'e kadar)
2005 LAVERDA Biçerdöver bayiliği (2019 'a kadar)
2010 Gebze Karataş Plazanın Açılması
2010 ISUZU Araç bayiliği (2015 'e kadar)
2012 MASSEY FERGUSON Traktör bayiliği (2019'a kadar)
2012 KARATAŞ BALYA markasının kurulması ve satışlarına başlanması
2013 TEU Forkliftlerinin Türkiye Distribütörlüğü
2014 Karataş Traktör Tic. A.Ş.'nin kuruluşu
2014 KARATAŞ TRAKTÖR 'ün üretimine başlanması
2015 JAC Forkliftlerinin Türkiye Distribütörlüğü
2016 MITSIBISHI İstifleme Makinelerinin Türkiye Distribütörlüğü
2016 ENOROSSI Balya Makilerinin Türkiye Distribütörlüğü
2017 MCHALE Balya Makinelerinin Türkiye Distribütörlüğü
2018 KARATAŞ TRAKTÖR 'ün yeni fabrikasına taşınması
2018 SHAKTIMAN Tarım Makinalarının Türkiye Distribütörlüğü
2018 KARATAŞ AZERBAYCAN şube açılışı
2018 KARSAN araçlarının Azerbaycan Distribütörlüğü

KARATAŞ TARIMCILIK

KARATAŞ TARIMCILIK Ceyhan’da 1952 yılında başladığı faaliyetini bugün Adapazarı, Bursa, Ceyhan, Edirne, Gebze, İzmit, Kandıra, Gönen, Keşan Tekirdağ bulunan 10 şubesi, 180’den fazla bayi ve servisi aracılığıyla sürdürmektedir. 1993 yılından beri dünyanın en güçlü ticari araç üreticilerinden biri olan Iveco firmasının satış, servis ve yedek parça bayisi olarak faliyet göstermektedir. Türkiye’de tarım makinesi dendiğinde ilk akla gelen isim olmanın verdiği güvenle 2015 yılında Karataş Traktör Fabrikasını kurup Türk çiftçisine en kaliteli traktörü en uygun fiyata sunmayı başarmıştır. Sektördeki 65 yıllık deneyimi sayesinde satış sonrası hizmetini de tüm yurda vermektedir. Tarım sektöründeki başarının yanı sıra Karataş grubu istif makineleri sektöründe de önemli başarılara imza atmıştır. TEU, JAC, MITSUBISHI forkliftlerinin Türkiye münhasır distribütörü olan Karataş mevcut satış sonrası deneyimini forklift sektörüne de aktararak pazar payını hızla arttırmaktadır. Karataş bu başarısını müşterisini yarı yolda bırakmayan iş prensibi , Türkiye’nin hemen her bölgesinde kurmuş olduğu satış sonrası ve garanti hizmet ağıyla sağlamaktadır. Yurtiçi faaliyetlerinin yanı sıra ihracatlarını da günden güne genişleten Karataş 2019 yılında Azerbeycan Şubesini kurmuştur. KARSAN otobüslerinin Azerbaycan distribütörlüğünü yapmaktadır. İhracat alanında çalıştığı başlıca ülkeler ise; Azerbeycan, Ukrayna,Rusya,Irak,Gambiya, Yunanistan, Bulgaristan, Meksika, Romanya,Afrika,Türkmenistan ve Gürcistandır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Karataş ürünlerinin Tasarımı, üretimi, alımı, satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda; Müşteri talep ve beklentilerini yasal şartlar içinde, en iyi şekilde karşılayacak kesintisiz uluslararası kalite ve standartlarda sunmak temel politikamızdır. Çalışanları teknik bilgi, kalite ve verimlilik konusunda eğitmek, motive etmek. Yaptıkları işlerde moral ve tatmin duygularını arttırmak, sorumluluk bilincini geliştirmek temel felsefemizdir. Riks ve fırsatları lehimize çevirip; Maliyetleri arttıran hata unsurlarını Karataş organizasyonu, bayi, servisleri ve tedarikçilerimizle de işbirliği yapıp yok ederek cazip fiyatlarla ve zamanında teslim ilkesi ile pazar payını arttırmak ana amacımızdır. Kaliteye önem veren, üretimimiz için gerekli hammadde ve malzeme stoku bulunduran, teslim zamanlarına uyan talep ettiğimiz hammadde, malzeme ve ürünleri temin edebilecek güçlü tedarikçilerle çalışmak politikamızdır. Eğitimli ve deneyimli çalışanı ile birlikte el ele verip, Kalite yönetim sisteminin şartlarına uymak ve etkinliğini sürekli iyileştirmek, Müşteri memnuniyetini arttırmak vazgeçilmez prensibimizdir.

MİSYON

Ülkemizde ve tüm dünyada daha çok KARATAŞ marka makine alınmasını sağlamak, tarımsal mekanizasyon konusunda bilinci arttırmak. Müşteri beklentilerini karşılayan yenilikçi ürünlerimizle farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak. Karataş ürünlerinin tasarımı, üretimi, alımı, satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda; Müşteri talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak kesintisiz uluslararası kalite ve standartlarda sunmak temel politikamımızdır.

VİZYON

Günümüzün sert rekabet ortamında, Karataş organizasyonu, bayileri ve servisleriyle Karataş ürünlerinin satışı ve satış sonrası hizmetlerinde müşteri memnuniyetini temel ilke olarak benimsedik. Kalite, maliyet,fiyat,teslim süresi ve, çalışanların memnuniyeti açısından sektörde ve Türk ekonomisinde örnek bir model olma yolunda ilerliyoruz. Çalışanları teknik bilgi, kalite ve verimlilik konusunda eğitmek, motive etmek, yaptıkları işlerde morallerini arttırmak, sorumluluk bilincini geliştirmek temel felsefemizden biridir.

WhatsApp ile sor!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

Alışveriş Sepetim